ŻARTY TEATRALNE

Spektakl będzie nieskrępowaną esencją dziecięcej wyobraźni i radosnej twórczości. Próbą stworzenia teatru oczami, rękami i nogami dzieci w wieku 5-11 lat przy jak najmniejszym udziale dorosłych. Zapraszamy do wspólnej podróży w kosmos, w trakcie której uda nam się zapomnieć na chwilę o przyziemnych sprawach.

Reżyseria i choreografia: Dorota Porowska

Muzyka: Patryk Zakrocki i dzieci

Scenografia: Jola Królicka i dzieci

Kostiumy: Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz i dzieci

Prowadzenie grupy: Joanna Filarska

Występują: Iga Appel, Helena Dałek, Julek Piotrowski, Asia Sarna, Antek Wójcik- Urbaniak, Gabrysia Jaroszyk, Emilia Grabka, Franek Jaroszyk, Julia Maciężak, Jagoda Tranda, Weronika Wroniak, Alicja Grabka, Mikołaj Mrozicki, Marcel Rutowicz, Marcin Pączek, Wanda Poteraj, Anielka Światopełk – Mirska.

Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Wizualizacje: Sebastian Mac

Data premiery: 14 kwietnia 2018 r.

Dorota Porowska- aktorka, reżyserka, choreografka. 20 lat pracy w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”, brała udział w tworzeniu formacji „Tańców Labiryntu” i Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Wystąpiła w Awwakumie, Carminie Burana, Metamorfozach Gardzienic, Po ptakach, Bakkusie, Śpiewach Eurypidesa Chorei oraz Merdytacjach, w reż. I Szczęśliwej oraz Śnie nocy letniej w reż. J. Lewickiej, spektaklu realizowanym w więzieniu w Opolu Lubelskim. Wyreżyserowała spektakle: Tezeusz w labiryncie (wraz z E.Rojek), Antygona, 7 miliardów imion boga. Realizowała projekty Rok 2012 ( z białoruskim Korniag Theatre), Oratorium Dance Project . Prowadzi rozbudowaną działalność dydaktyczną, m.in. zajęcia w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Patryk Zakrocki- improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze, zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe.

Jola Królicka- artysta plastyk. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Jako ilustrator współtworzy program TVP pt. Supełkowe ABC, skierowany do dzieci niedosłyszących.

Dominika Krzyżanowska – Gorzkiewicz- aktorka, wokalistka, menadżerka kultury, producentka. Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Współzałożycielka Teatru CHOREA, w którym oprócz pracy artystycznej kierowała finansami. Tworzyła i koordynowała program edukacji artystycznej dla dzieci i dorosłych w Fabryce Sztuki w Łodzi. Grała w spektaklach: Tezeusz w Labiryncie, Po Ptakach, Bakkus, Śpiewy Eurypidesa, Gry (w) Pana Cogito, Tehillim/Psalmy, Szczelina. Śpiewała w koncercie Gilgamesz, Rytmie języka i w Pieśniach Antycznych. Reżyserka Lulabajkowego koncertu, autorka tekstów na Lulabajkową płytę. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyjemnością prowadzi warsztaty dla dzieci z pogranicza teatru, muzyki i plastyki. Aktualnie pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie wraz z Pracownią Sztuczka prowadzi projekty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, w tym innowacyjny na skalę ogólnopolską Rezerwat Dzikich Dzieci.

|||::