e-obecność

Poczucie tego, kim jesteśmy, wymyka się nam coraz bardziej. Rozwijająca się wciąż technologia wpływa na nasze pojmowanie człowieczeństwa. Trudno rozstrzygnąć, czy to jeszcze zmiana, czy już zanikanie. Z dnia na dzień tracimy kontakt z własnym ciałem. Wolimy porozumiewać się za pomocą bezcielesnych interfejsów. Czy bez ciała można zrozumieć to co ludzkie? Jak mógłby wyglądać dialog dwóch niezależnych bytów – żywej cielesności i sztucznej inteligencji? Co będzie dla nich wspólne?

„e-obecność” to dialog w ruchu, w którym dwie istoty o niejasnym pochodzeniu kształtują się nawzajem. Instalacja ruchu, obrazu i słowa – taneczny duet.

Twórcy

Choreografia i taniec: Martyna Jagodyńska
Reżyseria i choreografia: Tomasz Ciesielski
Multimedia: Wojciech Łaba
Muzyka: Marcus Saudy
Dyżurny filozof: Maria Pastwa

Organizatorzy

Widzewskie Domy Kultury Dom Kultury „Ariadna”

Zmiana Położenia: https://www.zmianapolozenia.com/

Tomasz Ciesielski performance&research: http://www.tomekciesielski.pl/

Rezerwacji bezpłatnych wejściówek można dokonać mailowo lub telefonicznie do dn. 23.04.2021. Telefon: +48 510 313 310 Mail: ariadna@wdk.pl

Kiedy: 24/04/2021 g. 18.00, 25/04/2021 g. 18.00
Gdzie: Widzewskie Domy Kultury Dom Kultury „Ariadna”, ul. Niciarniana 1/3 Łódź
Czas trwania: 40 min
Wstęp wolny (z rezerwacją), ilość miejsc ograniczona.

Martyna Jagodyńska – Tancerka, choreografka, pedagożka tańca i wokalistka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na Choreografii i technikach tańca, Uniwersytetu Łódzkiego na Kulturoznawstwie. Obecnie ponownie studenta Akademii Muzycznej w Łodzi, tym razem na Somatyce w tańcu i terapii. Tancerka „Pracowni Fizycznej” w Łodzi. Inicjatorka i koordynatorka projektu „Zmiana Położenia” w Domu Kultury „Ariadna” w Łodzi.
Zmiana Położenia: https://www.zmianapolozenia.com/

Tomasz Ciesielski – Performer, choreograf i badacz tańca z Łodzi. Student choreografii na Akademii Muzycznej w Łodzi i doktorant na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje na styku sztuki i nauki, łączy strategie choreograficzne z metodami z pogranicza kognitywistyki i kulturoznawstwa.
Tomasz Ciesielski performance&research: http://www.tomekciesielski.pl/

Wojciech Łaba – Absolwent specjalności Nowe Media na Uniwersytecie Łódzkim i Choreografia i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zawodowy tancerz. Zajmuje się obróbką i montażem wideo. Tworzy wideo mappingi. Komponuje muzykę elektroniczną.

Marcus Saudy – Producent i kompozytor muzyki elektronicznej. Jego twórczość charakteryzuje eklektyzm, którego źródła tkwią w długich doświadczeniach z ruchem oraz szeroko pojętą dyscypliną tańca. Od muzyki filmowej i kompozycji na pianino, po psychodeliczną alternatywę i muzykę klubową.
http://soundcloud.com/marcus_saudy
http://marcus-saudy.bandcamp.com
http://www.facebook.com/marcussaudy

Maria Pastwa – Studentka filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach swoich studiów zajmuje się przede wszystkim estetyką i kulturą tańca oraz performensu, a także zagadnieniami z zakresu szeroko pojętej somatyki.

Zdjęcia ilustrujące wydarzenia: Dominika Szczocarz (Instagram: Kwadrat w mieście)

|||::