Stopklatka / GOŚĆ DT

SPEKTAKL DLA MŁODZIEŻY  

 

 

Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 5 Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 6 Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 8 Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 15 Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 16 Stopklatka_fot. M. Zakrzewski 7

fot. Maciej Zakrzewski

Bohater sztuki mówi: Żadnej dobrej sceny nie da się pokazać w teatrze tak, żeby wyglądała jak prawdziwa. Na przykład lądowania helikoptera, albo skoku do wody. Przecież nie chodzi o drabinę, dmuchany basenik i jakąś kukłę, co udaje człowieka, tylko o akcję, o lajf. A potem opowiada historię, która na naszych oczach staje się prawdziwa. To historia pewnego skoku do wody – bez drabiny, bez dmuchanego baseniku, bez kukły, która udaje człowieka. Jest akcja i jest lajf!

tekst: Malina Prześluga
reżyseria: Łukasz Chrzuszcz
konsultacja reżyserska: Anna Ciszowska
muzyka: Rafał Sekulak
kostiumy: Magdalena Chrzuszcz
producentka/inspicjentka: Izabella Nowacka
występują: Marika Liana, Łukasz Chrzuszcz
Dla widzów od 14 lat.

Łukasz Chrzuszcz – muzyk, aktor, założyciel Studia Aktorskiego STA w Poznaniu. Absolwent wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Przez 3 lata był asystentem prof. Wojciecha Malajkata. Od 2007 do 2014 roku aktor Teatru Polskiego w Poznaniu. Obecnie, od 2015 roku aktor Teatru Nowego im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Wielokrotnie nagradzany, m.in. „Złotą Maską” dla najlepszego aktora w sezonie 2006/2007 w Łodzi, „Białym Bzem” nagrodą publiczności dla najlepszego poznańskiego aktora roku (2008), Medalem Młodej Sztuki przyznawanym przez „Głos Wielkopolski” (2008), nagrodą aktorską za rolę Momo w spektaklu Ścianananaświat w reżyserii Katarzyny Michałkiewicz na III Festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi (2013), nagrodą za rolę Jana Piszczyka w przedstawieniu Piszczyk  w reżyserii Piotra Ratajczaka w ramach 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2014 roku.

termin: 8 czerwca 2017 / godz. 13:00
wstęp wolny
czas trwania: 60 minut
miejsce: Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13, Łódź
organizator: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu