Ćwiczenia stylistyczne / GOŚĆ DT

SPEKTAKL

 

¦ćwiczenia foto Bartek Warzecha Teatru Studio (1) ¦ćwiczenia foto Bartek Warzecha Teatru Studio

fot. Bartek Warzecha

Ćwiczenia stylistyczne Raymonda Queneau to tryumf formy nad treścią. Raymond Queneau opowiada o Paryżu lat czterdziestych, przetwarzając opis błahego zdarzenia między dwoma mężczyznami w autobusie linii S na 99 sposobów. Jego eksperymenty słowotwórcze autorzy spektaklu przekuwają na bogaty i różnorodny język teatru. Zabawa formą staje się dla nich pretekstem do manifestowania czystej radości tworzenia.

Dla tych, którzy zwątpili w możliwości kreacyjne teatru i twórczą skalę działań aktorskich, ten spektakl może się okazać aktem skruchy. Zobaczą, jak wiele może zdziałać artysta niepokorny, nastawiony na poszukiwania, ale narzucający sobie także rygor, bo tylko wtedy ta zabawa ma smak. Jak w tym wypadku.
Wolność i dyscyplina, Tomasz Miłkowski /Przegląd

Teatr Malabar Hotel
koprodukcja: Teatr Studio w Warszawie
reżyseria: Maria Żynel
dramaturgia: Marcin Bartnikowski
scenografia: Marcin Bikowski, Maria Żynel
lalki: Marcin Bikowski
obsada: Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Łukasz Lewandowski

Teatr Malabar Hotel został powołany do życia we wrześniu 2009 roku. Wyłonił się z niezależnej grupy teatralnej Kompania Doomsday. Nazwa teatru została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Zarówno ta rozumiana po Witkacowsku jak i ta związana z teatrem plastycznym i lalkowym. Wokół tego centrum krążą także inne elementy teatralne. Trzon zespołu stanowią Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Agnieszka Makowska, Anna Świętochowska i Maria Żynel. Twórcy Teatru Hotel Malabar zdobyli ponad 40 nagród i wyróżnień za spektakle, role, kompozycje muzyczne i scenografię, a przedstawienia Teatru prezentowane były na ponad 100 festiwalach teatralnych na 4 kontynentach.
„Malabar to abstrakcyjna przestrzeń, gdzie nikt z nas nie dotarł – deklarują założyciele sceny. To mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które, mamy nadzieję, na państwa oczach będą dorastać i dochodzić do głosu, nigdy nie dojrzewając ostatecznie.”

termin: 14 czerwca 2017 / godz. 19:00
wstęp bezpłatny: rezerwacja miejsc: 42 633 26 41 w. 16
czas trwania: 1 godzina 30 min
miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56, Łódź
organizator: Teatr Studio / Teatr Malabar Hotel