Bajka o włosie Patryku

SPEKTAKL FAMILIJNY

 

_MG_0183_800px _MG_0215_800px _MG_0228_800px _MG_0268_800px IMG_0600_800px IMG_0611_800px

fot. HaWa

Jesteśmy włosami na głowie bibliotekarza. Ja mam na imię Patryk i rosnę kawałek za uchem. Siwy powiedział, że łysienie zaczęło się na czubku głowy i to tam wypadają pierwsze włosy. Zapytałem Siwego, co to znaczy wypaść.

Bajka o włosie Patryku, inscenizacja książki Maliny Prześlugi o tym samym tytule (wydawnictwa Tashka), to metaforyczna opowieść słowem, obrazem i muzyką o przemijaniu, rozstaniu i odchodzeniu. Spektakl zbudowany jest jako interaktywne przejście widzów przez stacje – instalacje (część spotkania odbywa się w plenerze, część w sali teatralnej) dotykające w różny sposób stabuizowanego tematu śmierci. Forma opowieści wzbogacona o efekty wizualne, dźwiękowe, sensoryczne pozwala widzom w każdym wieku wspólnie dotknąć tematu przemijania, łącząc pokolenia. Integralną część przedstawienia stanowią efekty warsztatów przeprowadzonych w trakcie pracy nad spektaklem wśród dzieci, rodziców i seniorów.

koncepcja, scenariusz, reżyseria: Luiza Łuszcz-Kujawiak, Monika Tomczyk
na podstawie tekstu Maliny Prześlugi
scenografia: Beata Tomczyk, Sebastian Siepietowski
muzyka: Maciej Tubis, Radosław Bolewski
obsada: Luiza Łuszcz-Kujawiak, Monika Tomczyk
realizatorzy techniki: Tomasz Gajewski, Paweł Pilarczyk

Spektakl dla dzieci od lat 5, rodziców, dziadków.

Malina Prześluga – dramatopisarka, autorka książek dla dzieci, kulturoznawca. Jej dramaty wystawiane są w teatrach lalkowych i dramatycznych w całej Polsce. Laureatka Medalu Młodej Sztuki, konkursu Metafory Rzeczywistości, wielokrotna laureatka Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, laureatka ogólnopolskiego Konkursu Dramaturgicznego Wrocławskiego Teatru Współczesnego Strefy_Kontaktu. W 2015 roku otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziecinie literatury i dramaturgii dla dzieci. Pracuje jako dramaturg w Teatrze Animacji w Poznaniu.

Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak – niezależne animatorki kultury. Najczęściej realizują projekty na styku kultury i edukacji, prowadzą warsztaty i reżyserują spektakle amatorskie. Od ponad dwudziestu lat są aktorkami niezależnego Teatru Logos, gdzie współpracowały z wieloma reżyserami teatralnymi, tworząc spektakle w różnych stylistykach (dramatyczne, teatru tańca, teatru poezji, spektakle autorskie). Ukończyły Akademię Teatru Alternatywnego (organizowaną przez Instytut im. J. Grotowskiego, Teatr Brama oraz Ośrodek Teatralny Kana),która jest projektem wszechstronnej, interdyscyplinarnej i nieformalnej edukacji teatralnej liderów alternatywnych zespołów teatralnych. Na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą.

Maciej Tubis – kompozytor i pianista jazzowy. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w dziedzinie improwizacji (w katedrach fortepianu, edukacji artystycznej, teorii). Koncertował na wielu festiwalach w całym kraju . Ma na  swoim koncie  autorskie płyty, twórca  zespołu Trio Tubis.

Radek Bolewski – perkusista, kompozytor, producent. Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym i w Katedrze Jazzu. Uczestniczy w wielu projektach i wydawnictwach muzycznych, twórca muzyki do spektakli teatralnych.

Beata Tomczyk – malarka, scenografka. Prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci,  młodzieży, seniorów , studentów ASP z wykorzystania technik lalkowych i malarstwa. Pracuje jako scenografka we Wrocławskim Teatrze Lalek.

Sebastian Siepietowski – projektant, grafik, animator kultury. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO, PPM Zajezdnia Stowarzyszenia Tratwa, prowadząc warsztaty teatralne, plastyczne. Ukończył Akademię Teatru Alternatywnego (organizowaną przez Instytut im. J. Grotowskiego, Teatr Brama oraz Ośrodek Teatralny Kana), która jest projektem wszechstronnej, interdyscyplinarnej i nieformalnej edukacji teatralnej liderów alternatywnych zespołów teatralnych. Członek wrocławskiej inicjatywy Cloud Theater.

termin: 11 czerwca 2017 / godz. 15:00
wstęp bezpłatny: zapisy:  louise13@wp.pl
czas trwania: 60 min
miejsce: Centrum Kultury Młodych, ul. Lokatorska 13
organizator: Monika Tomczyk, Luiza Łuszcz-Kujawiak